Startseite Polen Nowy, patriotyczny sojusz partyjny utworzony w Wiedniu z udziałem Fideszu

Nowy, patriotyczny sojusz partyjny utworzony w Wiedniu z udziałem Fideszu

0
Nowy, patriotyczny sojusz partyjny utworzony w Wiedniu z udziałem Fideszu

Na konferencji prasowej w Wiedniu, wraz z Herbertem Kicklem i Andrejem Babišem, węgierski premier Orban ogłosił założenie nowej formacji politycznej, która stanie się największą frakcją europejskiej prawicy.

W niedzielę rano Viktor Orbán spotkał się w stolicy Austrii z Herbertem Kicklem, przewodniczącym Austriackiej Partii Wolności, oraz Andrejem Babišem, byłym premierem Czech i przewodniczącym partii ANO, aby omówić wzmocnienie relacji między europejskimi partiami prawicowymi.

Trzej przywódcy zorganizowali następnie wspólną konferencję prasową, na której Kickl ogłosił, że wszystkie partie połączą siły i będą reprezentować pluralistyczny element w UE jako równi partnerzy w sojuszu.

“Nie będziemy bezczynnie patrzeć, jak powstaje europejskie superpaństwo”.

– powiedział Kickl, który określił spotkanie jako prezentację nowego, patriotycznego sojuszu, którego celem jest zapewnienie lepszej przyszłości dla Europy.

Wszyscy trzej politycy podkreślili, że inne partie również mogą dołączyć do tej “rakiety nośnej”. Według Kickl, Europa wkracza w nową erę. Ponadto, europejska administracja publiczna powinna zostać usprawniona, a pokój, wolność i dobrobyt powinny zostać zagwarantowane wszystkim obywatelom kontynentu.

Orbán oświadczył:

“To jest dzień, w którym polityka europejska się zmieni”.

Węgierski premier śledził wydarzenia polityczne ostatnich 25 lat, a nowa era w polityce europejskiej rozpoczęła się w 1989 r., a teraz dobiegła końca wraz z ostatnimi wyborami do UE. Nowa prawicowa grupa zmieni europejską politykę:

“Dziś tworzymy formację polityczną, która stanie się największą grupą na europejskiej prawicy. Polityka europejska musi się zmienić, a ludzie dali to jasno do zrozumienia”.

Orbán podkreślił: “W 20 z 27 krajów UE wygrały partie, które opowiadają się za zmianami, podczas gdy brukselska elita opiera się temu i nie chce zmian. To niedopuszczalne. Dlatego właśnie powstała ta platforma, aby coś zmienić”.

Jasne przesłanie Orbana brzmiało: “Europa jest w kryzysie, terroryzm, migracja i wojna zagrażają naszemu sąsiedztwu”.

“Ludzie w Europie chcą pokoju, porządku i rozwoju, ale od brukselskich elit otrzymują wojnę i stagnację. Nie sprawiły one, że europejska gospodarka stała się konkurencyjna” – podkreślił premier.

Podczas wydarzenia w stolicy Austrii trzej przywódcy podpisali patriotyczny manifest podsumowujący cele i program pracy. Premier Węgier powiedział, że migracja zostanie zatrzymana, a rodziny otrzymają wsparcie.

***

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

 

 

——————————————————————————————————————————————-

„KATAKLYPSE NOW: 100 Jahre Untergang des Abendlandes (Spengler) Dekonstruktion der Political Correctness.“ (“KATAKLYPSE NOW: 100 lat upadku Zachodu (Spengler) Dekonstrukcja poprawności politycznej”.)

Książka może zostać zamówiona przez czytelników “UME” bezpośrednio u Elmara Forstera (wraz z dedykacją) w cenie 24,50 EUR (wraz z opłatą pocztową i osobistą dedykacją) pod adresem  <ungarn_buch@yahoo.com>.

 

Nasz węgierski korespondent Elmar Forster, austriacki emigrant na Węgrzech od 1992 r., broni swojego przybranego kraju przed zachodnimi kampaniami oszczerstw w książce “Węgry wolność i miłość – apel o zniesławiony naród i jego walkę o prawdę”. Bestseller Amazona czytelnicy “UME” mogą zamówić bezpośrednio u autora w cenie 17,80 (w tym przesyłka pocztowa i osobista dedykacja) pod adresem<ungarn_buch@yahoo.

 

 

 UNSER MITTELEUROPA (NASZA EUROPA ŚRODKOWA) jest publikowana bez irytujących i zautomatyzowanych reklam w artykułach, które czasami utrudniają czytanie. Jeśli to doceniasz, będziemy wdzięczni za wsparcie naszego projektu. Szczegóły dotyczące darowizn tutaj: Details zu Spenden (PayPal oder Banküberweisung) hier .

  

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here