Startseite Polen Przed nowym założeniem “suwerenistów” przez Czechy, Słowację, Polskę i Węgry?

Przed nowym założeniem “suwerenistów” przez Czechy, Słowację, Polskę i Węgry?

0
Przed nowym założeniem “suwerenistów” przez Czechy, Słowację, Polskę i Węgry?

Tydzień temu konserwatywny były premier Czech i powiernik Orbana, Andrej Babiš, zerwał ze zdominowanym przez Macrona Parlamentem Europejskim. Teraz ogłosił, że jego zwycięska partia w wyborach do UE, “ANO”, rozważa utworzenie alternatywnej grupy parlamentarnej.

Jako były premier, Babiš był jednym z wiodących członków Czwórki Wyszehradzkiej wraz z premierem Węgier Orbanem. Celem było wówczas prowadzenie bardziej rygorystycznej polityki migracyjnej UE.

Babiš wygłosił również przemówienie na konserwatywnej “Konferencji CPAC” w Budapeszcie w kwietniu, gdzie wezwał do sojuszu suwerennych państw. Partia Fidesz Orbana, wraz ze słowackim Pemierem Robertem Fico Smerem, może zatem stać się parlamentarnym sojusznikiem Babiša w Brukseli.

Co więcej, „Mandiner“ doniósł w sobotę, że polski były premier Mateusz Morawiecki również rozważa fuzję z Viktorem Orbánem. Według Politico, Morawiecki nie widzi problemu w osiągnięciu wymaganej liczby członków do utworzenia nowej grupy i zasugerował, że mogłaby ona liczyć 40 lub 50 członków:

“Nowa grupa mogłaby nazywać się Europa Środkowo-Wschodnia lub nawet Grupa Trzech Mórz.” – powiedział Morawiecki.

***

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

—————————————————————————————————

„KATAKLYPSE NOW: 100 Jahre Untergang des Abendlandes (Spengler) Dekonstruktion der Political Correctness.“ (“KATAKLYPSE NOW: 100 lat upadku Zachodu (Spengler) Dekonstrukcja poprawności politycznej”.)

Książka może zostać zamówiona przez czytelników “UME” bezpośrednio u Elmara Forstera (wraz z dedykacją) w cenie 24,50 EUR (wraz z opłatą pocztową i osobistą dedykacją) pod adresem  <ungarn_buch@yahoo.com>.

Nasz węgierski korespondent Elmar Forster, austriacki emigrant na Węgrzech od 1992 r., broni swojego przybranego kraju przed zachodnimi kampaniami oszczerstw w książce “Węgry wolność i miłość – apel o zniesławiony naród i jego walkę o prawdę”. Bestseller Amazona czytelnicy “UME” mogą zamówić bezpośrednio u autora w cenie 17,80 (w tym przesyłka pocztowa i osobista dedykacja) pod adresem<ungarn_buch@yahoo.

 UNSER MITTELEUROPA (NASZA EUROPA ŚRODKOWA) jest publikowana bez irytujących i zautomatyzowanych reklam w artykułach, które czasami utrudniają czytanie. Jeśli to doceniasz, będziemy wdzięczni za wsparcie naszego projektu. Szczegóły dotyczące darowizn tutaj: Details zu Spenden (PayPal oder Banküberweisung) hier .


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here