Startseite Polen Po klęsce wyborczej w UE: Macron zwołuje nowe wybory

Po klęsce wyborczej w UE: Macron zwołuje nowe wybory

0
Po klęsce wyborczej w UE: Macron zwołuje nowe wybory

Wybory do UE we Francji wywołały sensację: prezydent Emmanuel Macron niespodziewanie rozpisał w niedzielę wieczorem nowe wybory, które mają odbyć się 30 czerwca.

Według prognoz, prawicowa partia Marine Le Pen Rassemblement National (RN) była najsilniejszą siłą w wyborach. Uzyskała ona ponad 30 procent głosów, podczas gdy sojusznicy Macrona z listy Renaissance mieli otrzymać jedynie około 15 procent. Socjaliści uzyskali 14 procent.

Konsekwencje dla UE

Po wspaniałym zwycięstwie w wyborach, główny kandydat RN Jordan Bardella natychmiast wezwał do nowych wyborów i zmiany kursu w UE. Wynik jest “miażdżącą porażką” Macrona, który jest teraz “osłabionym prezydentem”. Pocieszające jest również to, że najbardziej niebezpieczny podżegacz wojenny przeciwko Rosji w Europie został teraz znacznie osłabiony.

***

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here