Startseite Polen Najlepsza zawodniczka darta odmówiła rywalizacji z “trans kobietą”

Najlepsza zawodniczka darta odmówiła rywalizacji z “trans kobietą”

0
Najlepsza zawodniczka darta odmówiła rywalizacji z “trans kobietą”

Biologiczny mężczyzna Noa-Lynn van Leuven wygrywa nagrody pieniężne w sporcie kobiet.

Gender mania

Brytyjska zawodniczka Deta Hedman pokazała swój charakter podczas kobiecego turnieju darta w Danii. Była finalistka Mistrzostw Świata dała przykład i odmówiła gry w ćwierćfinale turnieju “Denmark Open” przeciwko biologicznemu mężczyźnie.

“Nie graj przeciwko mężczyźnie”

Szum wokół biologicznych mężczyzn próbujących szczęścia w kobiecym sporcie robi teraz furorę także w darcie. W miniony weekend Hedman miała zagrać w ćwierćfinale turnieju z holenderską zawodniczką Noa-Lynn van Leuven, mężczyzną, który przeszedł operację zmiany płci w 2014 roku. Brytyjka wypowiedziała się jednak przeciwko tendencji do dopuszczania mężczyzn w sporcie kobiet i wolała wycofać się z rywalizacji bez walki.

“Nie zagram przeciwko mężczyźnie w turnieju kobiet”, cytuje ją kanał Sport 1, pisząc na X:

‘Zawsze mówiłam, że odejdę, gdy skończy się radość z tego sportu’. Przy obecnych problemach w rzutkach kobiet, ten moment jest coraz bliżej.

Holenderki bojkotują drużynę narodową

Hedman już w przeszłości wzywał związki darta PDC i WDF do wykluczenia van Leuven z turniejów kobiecych. Bez powodzenia.

Hedman nie jest jednak osamotniona w swojej opinii. Holenderskie zawodniczki Aileen de Graaf i Anca Zijlstra wycofały się już z kadry narodowej w proteście przeciwko van Leuven. “W momencie, gdy czujesz się zawstydzona, że grasz w reprezentacji Holandii, ponieważ biologiczny mężczyzna gra w reprezentacji kobiet, nadszedł czas, aby odejść”, powiedziała Zijlstra, wyjaśniając swoją decyzję na Facebooku. De Graaf uważa, że van Leuven miałaby nieuczciwą przewagę konkurencyjną ze względu na swój biologiczny skład.

Otrzymała również wsparcie od byłej czołowej amerykańskiej pływaczki Riley Gaines. Zaoferowała ona Hedman rekompensatę za utraconą nagrodę pieniężną. “Odwaga zasługuje na nagrodę”, napisała na X.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na unzensuriert.de

***

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

 


 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here